Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kapitola první

30. 9. 2013

Kapitola první

 

Kingsley Pastorek vešel do své velké oválné kanceláře, posadil se za stůl a povzdechl si. Život s funkcí ministra nebyl jednoduchý, zejména když se snažil udržet mír po válce a přebudovat kouzelnický svět do původního stavu.

Válka zanechala kouzelnický svět ve stavu zmatku. Bradavice byly zničeny a potřebovaly být přestavěny do své dřívější podoby, ministerstvo bylo třeba zcela opravit, potom co ho Voldemortovi Smrtijedi srovnali se zemí a Harry Potter… no, musel být napraven také. V tuto chvíli se Chlapec, který přežil zotavoval ze závěrečné bitvy u Svatého Munga, která se odehrála téměř před deseti měsíci, a nervového zhroucení. 

Za deset krátkých měsíců se Kingsley stal Ministrem kouzel, kterému záleželo na mnohém a na jedné velmi důležité osobě… Hermioně Grangerové.

Během války nebylo tajemstvím, že Hermiona měla pro staršího bystrozora slabost a věděl to i on, stejně jako každý, ale oni podle toho nejednali. Za prvé byl problémem věkový rozdíl; on by byl vnímán jako zloděj dívčích srdcí a ona jako zlatokopka. Další potíží byl čas; během celé války neměli možnost o svých pocitech přemýšlet, tak to nedělali.

Na konci závěrečné bitvy našel Kingsley Hermionu ležet tváří dolů v troskách, vyhrabal ji a odnesl v náruči na ošetřovnu, kde zůstal po jejím boku, než se probudila.

A tehdy jejich vztah začal… s jedním jediným pohledem.

Kingsley v devětatřiceti letech konečně získal přítelkyni. Hermiona Grangerová se stala jeho partnerkou minutu po tom, co se probudila a našla ho vedle sebe. Od toho dne byli spolu.

Většinu času měli vztah na dálku; Hermiona studovala ve Winchesteru na univerzitě, zatímco Kingsley měl práci v Londýně. Společně trávili víkendy na jeho panství ukrytém v Londýně. I když byli pár, nebylo to veřejně známo, věděli to pouze přátelé a rodina. Bylo to jednodušší, pokud to zůstalo tajemstvím, kdyby to veřejnost věděla, oba by byli pronásledováni.

Deset měsíců poté se Kingsley s Hermionou stali nejzamilovanějším párem v kouzelnickém světě, ale na jak dlouho?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

1. kapitola

(Lupina, 1. 10. 2013 15:10)

Jak píše Eily, je to poněkud zkratkovité. Ale podle počtu slov jde o krátkou povídku, jsem zvědavá, co vše se v ní přihodí. Hodně zvědavá :-) Přeci jen, toto je velmi netradiční pár.
Díky moc za překlad :-)

Re: 1. kapitola

(Bradley, 8. 10. 2013 19:51)

Já četla na tento pár krátkou jednorázovku a řekla jsem si, že by nebylo na škodu zavrhnout tuto dvojici. Díky za komentík. :-)

:)

(Eily, 1. 10. 2013 10:12)

Přijde mi to spíš jako prolog k vyprávění, než opravdová kapitola. Pak by se totiž dala pochopit ta zkratkovitost a nevysvětlení vztahu. Takže jsem zvědavá, co přinese další část. Kdyby to pokračovalo takhle, měla bych podezření že to psala nějaká velmi mladá slečna...
A váleční hrdinové pronásledovaní veřejností kvůli svému vztahu? Možná by je drbali, byl by to šok, ale hon na ně by snad nevyhlásili...
Díky za překlad, jsem zvědavá jak to bude dál :)

Re: :)

(Bradley, 8. 10. 2013 19:49)

Název já neovlivním, ale lepší by byl prolog. Doufám, že se ti další kapitola bude líbit. No můj první překlad. :-D Jinak autorce je 18, podle profilu.
Díky za komentář.

Komentík

(MagicLady, 1. 10. 2013 10:11)

Slibný začátek řekla bych takové oddechové povídky :)

Re: Komentík

(Bradley, 8. 10. 2013 19:46)

Jo, oddechová skutečně je. :-)) Díky za koment.